ABD'de 4 kişiden biri sevişmek yerine Netflix'i Tercih Ediyor


Wall Street Journal uzmanları, dört kişiden birinin eşleriyle sevişmek yerine Netflix programını izlemeyi tercih ettiklerini açıkladı. ABD'de azalan doğum oranı için bireylerin sorumluluklarını vurguladıkları bir anketin sonuçları yayınladı.


TV izleyen çift

Uykusuzluğun ardından, Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir araştırmada Netflix'in, çiftlerin libidoları üzerindeki olumsuz etkilerini açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki doğum oranındaki düşüşle birlikte medya, video platformunu bunun sebep olabileceği yönünde iddialarda bulundu. Bu iddiaları, küçük bir anket ile böylece desteklediler ve konuya karşı bireylerin sorumluluklarını hatırlattılar.


18-36 Yaş Aralığının %36'sı Netflix'i Seks yapmaya Tercih Ediyor


Kuruluşundan bu yana Netflix tam anlamıyla akşamları yeniden icat etti. Artık "Bu gece televizyonda ne izliyoruz?" sorusu son buldu, şimdi "Bu gece Netflix'te ne izliyoruz?" sorusu yerini aldı. Artık romantik akşamlar, restoranlar ve sinemalar yok, iki kişi ekran başında pijamalarıyla oturup tüm TV dizilerini ya da her türlü filmi izliyor... hepsi bu. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 1000 kişiden oluşan (sonuç çıkarmaya yetecek kadar küçük bir veri) araştırmanın sonuçlarına göre, 4 katılımcıdan 1'i, sevişmek yerine Netflix'te bir program izlemeyi tercih etti.
Online TV platformaları her şeyin üstünde insanların hayatını ele geçiren bir güç olma yolunda ilerliyor.


Netflix’in Acı Cevabı


18-36 yaş grubu için, Netflix'i tercih edenlerin oranı %36. Wall Street Journal'a göre, "Bazı genç çiftler online TV platformunun yeni doğum kontrol aracı olduğunu belirtiyor". Yazılarında, yazarlar 31 yaşında bir kadının ifadesine yer veriyor; eşinin kendisinden başka bir çocuğa sahip olmak istediğini söylesede, durumların %25'inde akşamları sevişmek yerine, Netflix'i bir kadeh şarapla izlemeyi tercih ediyorlar ve gecenin sonunda uyuya kalıyorlar. Hedef gösterilmekten çok memnun olmayan Netflix, ülkenin doğum oranına "sakıncalı" bir odak noktası olmadıklarını vurguladı. Ayrıca, “Modern kültürel ruhun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz, ancak düşen cinsel yaşam oranı için hedef gösterilmek bizim programlama yeteneklerimizin ötesinde.” ifadelerini yer verdiler.


Siz Çocuk Yapmak İçin Neyi Bekliyorsunuz ?


Eşinizin veya sizin hamile kalabileceğiniz dönemleri öğrenmek için Yumurtlama Dönemi Hesaplatma aracımızı kullanabilirsiniz.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et