İş Yeri Kredisi Hesaplama


Aşağıda Çekmek istediğiniz iş yeri kredisinin tutarını, vadesini ve faiz oranını girerek hesaplat butonuna basınız.İş Yeri Kredisi Nedir ?


Yatırım amaçlı olarak iş yeri (ofis, büro, dükkân, mağaza vb.) satın almak isteyen kişi veya tüzel kişilere sağlanan finansmandır.


İş yeri kredilerinde vade en fazla kaç aydır?


Türkiye genelinde, iş yeri kredilerinin vadesi en fazla 120 aydır.


İş yeri kredileri başvuru şartları nelerdir?


​Fabrika, dükkan, büro gibi ticari nitelikli gayrimenkul alımlarınızda, teminata alınacak taşınmazın ekspertiz değerinin (bankadan bankaya farklılık göstermekte olup), %50 ila %75’ine kadar ve 120 aya kadar vadelerle, aylık taksit ödemeli veya esnek ödemeli olarak İşyeri Kredisi kullanabilirsiniz. TL'nin yanı sıra dövize endeksli olarak USD, EUR ve GBP gibi yabancı para cinslerinden de iş yeri kredisi kullanılabilir.


Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Olur ?


Kredi talep değerlendirme sürecinde, banka gelecekteki yatırım işletmenize ait bir ekspertiz raporu hazırlar. Bunun yanı sıra, sizin veya varsa ortaklarınızın geçmişe dönük kredi, kredi kartı borcu, faktoring finansman bilgisi ve çek ödemelerindeki düzenli ödeme durumunuzu incelerler. Siz de bankayla görüşmeden önce, firmanız veya şahsınız adına finansal bir bakış edinebilirsiniz. Bunun için, findeks raporunuzu küçük bir bedel karşılığında online satın alabilirsiniz. Şunu da belirtmekte yarar var, gecikmiş bir kaç kredi taksit ödemesi veya kredi kartı borcu ödemesi gibi ufak pürüzler göz ardı edilebilir, bunu olumsuzluk olarak algılamayın.


İş Yeri Kredisi Talep Değerlendirme Sürecini Lehinize Çevirin


İş yeri kredisi talep sürecinde, bankaların ekspertiz hizmetleri dışında süreci lehinize çevirmek adına bir takım ekstralar yapabilirsiniz. Gelecekteki işletmeniz hakkında mutlaka birtakım araştırmalar ve finansal heasplamalar gerçekleştirmişsinizdir. Yaptığınız bu araştırmaları ve hesaplamaları, excel tablosuna aktararak bankaya sunabilirsiniz. Bu tablonun içeriğinde, işletmeniz için ön gördüğünüz aylık gideri ve geliri kalem kalem yazmanız gerekir. Bunu aylık provizyonlar halinde yıllık bazda bankaya sunabilirsiniz.

Bu sayede, banka taksitlerin geri ödenmesi ile alakalı bir fikir sahibi olacağı gibi profesyonel ciddiyetinizi de anlayacaktır. Şube müdürü, genl merkeze hakkınızda iş yeri kredisi ile alakalı sunacağı raporda bu değerli bilgiyi de iletecektir.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et