Gebelik Haftası Hesaplama


Kaç haftalık hamileyim? Kaç aylık hamileyim? Doğuma kaç gün kaldı? Çin takvimine göre bebeğimin cinsiyeti nedir ? gibi soruların cevabını öğrenmek için aşağıdaki gebelik haftası hesaplama aracında son adet tarihinizi ve çin takvimi cinsiyeti öğrenmek için, anne doğum günü tarihini girerek hesaplat butonuna basınız.Gebelik Takvimi : Bebeğiniz Hakkında Daha Çok Bilgi


hafta hafta gebelik

Sitemizin Hafta Hafta Gebelik Takvimi sayesinde gebelik haftanızı seçerek söz konusu haftaya ait küçük meleğinizin gelişimini, annenin hamilelik sürecine nasıl tepki verdiği gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.


Gebelik haftası nedir ve ne kadar sürer ?


Bebeğin anne karnında, hafta hafta gebelik süresi boyunca gelişimini takip edildiği periyotlardır. Bu süreç, genel olarak 40 haftalık periyotlardan oluşur. 9 ay 10 güne tekabül eden süreç, daha az veya daha fazla sürebilmektedir.


Hamilelikte ilişkiye Girmek Sakıncalı mıdır ?


Hamileliğiniz süresi boyunca, ilişkiye girmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Sadece, hamileliğin ilerleyişine göre dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusudur. Daha fazla bilgi için, sitemizin Hamilelikte İlişkiye Girmek yazısını okuyabilirsiniz.


Gebelikte Beslenmenize Dikkat Edin


Sitemizin Gebelikte Yasak Yiyecekler yazısını okuyarak hamilelik süresi boyunca bebeğin ve annenin sağlığı için uzak durulması gereken yiyecekler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kaç aylık hamileyim? Bebeğim Kaç Haftalık ?


Toplumumuzda "kaç aylık hamile ?" sorusuna cevap bulmak, her zaman tartışma konusu olmuştur. Herkesin kendisine göre mantıklı bir hesaplama şekli vardır. Bu tartışmayı açıklığa kavuşturmak üzere, aşağıda gebelik haftanıza göre kaç aylık hamile olduğunuzu aynı zamanda hamilelik gününüze göre bebeğiniz kaç haftalık olduğunu bulabilirsiniz.


1 aylık Hamileliğin 30.günü 4 hafta 2 günlük
2 aylık Hamileliğin 60.günü 8 hafta 4 günlük
3 aylık Hamileliğin 90.günü 12 hafta 6 günlük
4 aylık Hamileliğin 120.günü 17 hafta 1 günlük
4.5 aylık Hamileliğin 140.günü 20 hafta 5 günlük
5 aylık Hamileliğin 150.günü 21 hafta 3 günlük
6 aylık Hamileliğin 180.günü 25 hafta 5 günlük
7 aylık Hamileliğin 210.günü 30 hafta 2 günlük
8 aylık Hamileliğin 240.günü 34 hafta 4 günlük
9 aylık Hamileliğin 270.günü 38 hafta 6 günlük
9 ay 10 günlük Hamileliğin 280.günü 40 hafta 0 günlük

Kaç haftalık hamile olduğunuz, kaç aylık hamile olduğunuzdan daha önemlidir. Çünkü hamileliğin her evresi ve bebeğinizin gelişimi haftalık periyotlar halinde takip edilmektedir.


Tahmini doğum tarihi ne zaman ?


Bebekler genel olarak, 9 ay 10 günde doğar. Fakat bu süre 15 gün erken veya 15 gün geç olabilir. Hesaplama aracımızı kullanarak, tahmini doğumunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Gebe değilim fakat gebe kalabileceğim günleri öğrenebilir miyim ?


Sitemizin Yumurtlama Dönemi Hesaplama aracı ile son adetinizin başlangıç tarihi ve adet düzeninizi girerek hamile kalabileceğiniz, doğurgan olduğunuz yumurtlama günlerinizi öğrenebilirsiniz.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et