Logo
Karanlık Modu  

Kediler Kaç Ayda Doğurur ?


Kedi Yaşı

Kediler insanlara kıyasla çok daha kısa bir gebelik süresi yaşarlar. Ancak bu dönem, küçük dostlarımız için çok yorucu olmaktadır. Kedinizin yavru sahibi olmasını ister misiniz ? Ancak hamilelik ne kadar sürecek bilmiyor musunuz? Kediniz zaten hamile ve doğumuna ne kadar kaldığını bilmek ister misiniz? Tüm cevaplar burada.


Yaklaşık 2 Ay Süren Hamilelik Süresi


Kedilerde, gebelik süresi 8 ila 9 hafta yani 57 ila 63 gün arasındadır. Bir kedinin birkaç hafta boyunca yavrular beklediğini anlamak kolay değildir. Açıkçası, kedilerin karınları ancak 4. haftanın sonunda şişmeye / yuvarlanmaya başlar.


Kedilerin Hamile Olduğunu Nasıl Anlarız ?


Yavru kedilerin geleceğine işaret eden bazı belirtiler vardır;
En başta, davranışları değişmeye başlar. Daha fazla şefkat ihtiyaçları olacaktır, fakat buna rağmen sakin bir ortam arayacaklardır. Örneğin, bir dolabın köşesinde sessiz ve rahat bir yuva oluşturmak isteyebilirler.
Daha sonra, bulantıları başlar ve iştah kaybına neden olur.
Sonunda bedenleri değişecektir : Göğüsleri büyüyecek, kalçaları genişleyecek, sırtları biraz çökecek ve derileri sertleşecektir.

Eğer kediniz hamile ise, ona özel ilgi göstermeli ve beslenmesi konusunda ona daha zengin öğünler sağlamalısınız.


Kedimin İnsan Yaşı Kaç ?


Sitemizin Kedi Yaşı Hesaplama aracını kullanarak, kedinizin insan öğrenebilirsiniz.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et