Logo
Karanlık Modu  

Kedi Hamilelik Süresi Hesaplama


Aşağıda kedinizin ilk çiftleşme tarihini girerek hesaplat butonuna basınız. Kedinizin tahmini doğum tarihi aralığını ve kaç günlük hamile olduğunu öğrenin.Kedi Doğum Hesaplama


Kedinizin doğum tarihini, ilk çiftleşme tarihini girerek hesaplama aracımız sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda, kedinizin doğum haftasına göre ek bilgiler de edinebilirsiniz.


Kediler Kaç Ayda Doğurur ?


Kediler 2 ayda doğurur. Bu süre, kedinin ilk çiftleşme tarihinden sonra 58 ila 70 gün sonrasına tekabül eder.


Yavru Kediler Kaç Aylıkken Hamile Kalır ?


Kedilerin ergenliğe (pubertaya) girdikleri süre; kedinin ırkına, yetiştirilme biçimine ve doğduğu aya göre değişkenlik gösterebilir. Ergenliğe giren bir kedi hamile kalabilir. Bu sebeple, ortalama bir değer vermek gerekirse, bir kedi 6 aylıktan itibaren hamile kalabilir. Fakat, gelişim sürecini bitirmemiş bu kedilerin hamile kalması çok risklidir. Bunun önüne geçmek için kediyi sahiplendikten sonra bir veteriner hekime danışmalısınız. Size yavrunun yaşı doğrultusunda sağlıklı bir hamilelik hakkında kesin bilgi verecektir.


Kediler Kaç Yaşına Kadar Doğum Yapar ?


Kediler için ideal üreme ve anne olma yaşı 1.5 ila 6 yaşları arasıdır. 7-8 yaşından büyük kedilerin hamile kalmaları durumunda düşük yapmaları, anormal doğum gerçekleştirmeleri veya daha cılız yavru doğumları gibi komplikasyonlara neden olur. Bu sebeple, çoğu kişi kedisini 6 yaşından sonra kısırlaştırmayı tercih eder.


Kedilerde Hamilelik Süresi


Kedilerinizin hamilelik süresi hakkında daha detaylı ve daha fazla bilgiye sahip olmak için sitemizin Kedilerin Hamilelik Süreci blog yazımızı okuyabilirsiniz.


Kedimin İnsan Yaşı Kaç ?


Sitemizin Kedi Yaşı Hesaplama aracını kullanarak, kedinizin insan yaşını öğrenebilirsiniz.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et