Logo
Karanlık Modu  

Hızlı Yaş Hesaplama


Aşağıda hesaplamak istediğiniz kişinin doğum tarihini girerek hesaplat butonuna basınız.

Yaş Nedir ?


Sözlük anlamıyla kişinin doğumundan itibaren geçen ve yıl birimi ile ölçülen zaman manasına gelir.


Yaş nasıl hesaplanır ?


Yaş hesaplaması, bugün itibari ile doğum tarihiniz arasında geçen tam yıl sayısı olarak hesaplanır. Söz konusu sayı, doldurduğunuz yaşı temsil eder. Gün alma yaşınız ise doldurduğunuz yaşınızın bir fazlasıdır. Örneğin, yaş hesaplama aracımız ile 19 yaşında olduğunuz belirtilirse, gün alma yaşınız bir yıl fazlası 20'dir.


Belirleyeceğim bir tarihteki yaşımı öğrenebilir miyim ?


İsterseniz kendinizin belirlediği bir tarihte kaç yaşında olacağınız veya olduğunuzun hesabını, hesaplama aracımız ile öğrenebilirsiniz.


Kaç yaşındayım ? Yaşımı Hesapla


Doğum tarihinizi girerek hesaplama aracımız ile yaşınızı öğrenebilirsiniz. Yaş hesaplama aracımız, aynı zamanda "resmi yaş hesaplama" olarak belirlenir.


18 Yaşıma Kaç Gün Kaldı ? 18 yaşıma ne kadar kaldı ?


Yaş hesaplama aracımızı kullanarak, "18 yaşıma kaç gün kaldı?" seçeneğini tıklayarak ve doğum tarihinizi girerek, 18 yaşınıza kalan gün sayısını öğrenebilirsiniz.


Doğum günüme kaç gün kaldı ?


Doğum gününe kalan süreyi hesaplatmak için, bugünün tarihi ile gelecek doğum günü tarihinizin arasındaki gün sayısıdır. Hesaplatma sonuçlarında doğum gününüze kalan gün sayısını öğrenebilirsiniz.


Ehliyet yaşı hesaplama nasıl yapılır ?


B sınıfı otomobil sürücü ehliyeti alabilmek için 18 yaşında olmalısınız. Hesaplama sonucunda 18 veya daha büyük olduğunuz belirtilmişse ehliyet alabilirsiniz.Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et