Logo
Karanlık Modu  

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti?


Çin takvimine göre anne adayının, gebe kaldığındaki yaşı, gebe kaldığı aya göre hesaplanarak bebeğin cinsiyeti belirlenmektedir. Cinsiyet belirlemede kullanılan bu yöntem 700 yılı aşkındır süren bir Çin geleneğidir.


Özellikle ilk defa ebeveyn olacaklar, heyecanlarına yenik düşerek bebeğin hazırlıklarını bir an önce yapmak için bu tür alternatif yöntemleri denemektedirler. Çin takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için aşağıdaki tabloyu kullabilirsiniz. Tablo sayesinde bebeğinizin kız veya erkek olabileceği konusunda bir tahminde bulunabilirsiniz. Ya da, sitemizin Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama aracını kullanabilirsiniz.


Çin Takvimine Göre Cinsiyet


Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Nasıl Hesaplanır ?


Çin takvimine göre bebeğin cinsiyetini tahmin etmek, bilinen en eski yöntemidir. 700 yılı aşkın devam eden bir çin kültürüdür. O zamanlar, bilimsel ya da tıbbi araçlardan mahrum olan Çinliler, bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için yıldızların rehberliğinde bu takvimi kullandı.
Bebek cinsiyetini tahmin etmenin bu yöntemi, anne adayının hamile kaldığı aya ve yaşa dayanmaktadır. Söz konusu kriterlere göre sonuç yükselen aya denk gelirse kız olacağına, düşen aya denk gelirse bir erkek çocuk olacağı yönünde tahmin edilir.


Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Doğruluğu Nedir?


Çin takviminin güvenilirliğinin %80 civarında olduğu söyleniyor... Bunun gerçekliğini belirlemek size kalmış. Ancak bunun, bilimsel bir değeri olmayan eğlenceli bir araç olduğunu unutmayın. Bebeğin cinsiyetini yalnızca ultrason doğrulayabilir.


Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi al.

Kabul Et